Forum

Forum to miejsce służące do wymiany poglądów pomiędzy kolekcjonerami muszli. Możesz tu uzyskać odpowiedzi na różne pytania, a także wyrazić swoją opinię na temat tego serwisu.

Jaka to muszla

wysłany przez mago, 2008-07-20 10:14:49
Wróciłam własnie z Chorwacji gdzie od wielu lat w wakacje widze muszle, których nie potrafię sama zidentyfikować na zadnej internetowej stronie! Może w końcu ktos mi pomoze? Te muszle "rosną" na podwodnych łąkach w Adriatyku, wyglądają jak armada żaglowców albo ustawione pionowo nierozłożone do końca wachlarze. Składają się z dwóch połówek, więc teoretycznie mogły to by być jakieś zawiaśniki, ale nie znalazłam nigdzie ich foto. Wewnątrz są perlowe na zewnątrz mają mnóstwo drobnych wypustek (wyglądają jak pokryte drobnych "barankiem"). Młode są kremowo białe, starsze porośnięte oczywiście nie sa już tak jasne ale generalnie są kremowe. Wyrastaja do naprawdę dużych rozmiarów, najwieksze jakie widziałam miały ok. o,5m. Kiedyś słyszałam, ze rzymskie elegantki z czasów cesarstwa bardzo sobie ceniły te muszle - robiono z nich wachlarze. Proszę o pomoc. mago
Idź do góry
Ustaw jako startową Dodaj do ulubionych Polska wersja English version Muszle.net.pl - strona główna