Forum

Forum to miejsce służące do wymiany poglądów pomiędzy kolekcjonerami muszli. Możesz tu uzyskać odpowiedzi na różne pytania, a także wyrazić swoją opinię na temat tego serwisu.

Re: Jak pozbyć się odoru z muszli

wysłany przez mariola_d11, 2010-09-07 20:16:56
Będąc na Krecie w Zatoce Balos znalazłam muszlę ze ślimakiem, który moim zdaniem już nie żył. Po kilku dniach ślimaka udało mi się usunąć, muszlę moczę w wodzie, ale cały czas sączy się z niej brązowo-rudawawa śmierdząca ciecz.

Proszę o pomoc jak skutecznie oczyścić środek muszli i pozbyć się odoru. W poradach na Państwa stronie znalazłam informację, że muszle należy myć wybielaczem i są podane różne stężenia w zależności od muszli. Jaki wybielacz należy zastosować i jakim stężeniu? Czy zewnętrzną stronę muszli należy również oczyścić? Jeśli tak to w jaki sposób.

Nie wiem co jeszcze powinnam z nią zrobić, aby zachowała na długo piękny wygląd i cieszyła oczy.

Na adres mailowy w sierpniu wysłałam zdjęcia muszli. Proszę również o pomoc w jej identyfikacji.

Pozdarwiam
Mariola D.
Idź do góry
Ustaw jako startową Dodaj do ulubionych Polska wersja English version Muszle.net.pl - strona główna