Jeśli masz zamiar wysłać zdjęcie tylko do swojego przyjaciela, to niewiele jest roboty ze zdjęciem. Jeśli jednak chcesz je umieścić na stronie www lub wydrukować, to będzie Ci potrzebny dobry edytor graficzny. My używamy Photoshopa, ale jest wiele uznanych marek na rynku. W wielu przypadkach, będziesz musiał ciąć zdjęcie po obrzeżu muszli, by wyczyścić tło, a także dopasować wielkość i pozycję muszli na końcowym obrazku. Co więcej, niezbędna może się okazać korekcja poziomów jasności oraz kolorów. Pamiętaj, że im mniej ingerujesz w zdjęcie, tym lepiej. Trzeba również pamiętać, że taka korekcja powinna obejmować wszystkie zrobione zdjęcia, więc jak na każde zdjęcie poświęcimy 10 minut, to przy 200 fotkach czas ich edycji nam się wydłuży (przydatne może się okazać polecenie Action w Photoshopie, które wykona za nas określone wcześniej czynności - przyp. red.).
Niezależnie od pracy, jaką włożysz, kolory są inaczej wyświetlane na różnych komputerach. To stanowi wyzwanie dla grafików, którzy muszą tak sterować kolorami, aby uzyskać zamierzony efekt na jak największej liczbie komputerów.


Inne porady do zdjęć cyfrowych:

Dopasuj rozmiar oryginalnego obrazka w kamerze. By uzyskać lepszy efekt, ustaw wysoką rozdzielczość. Jednak musisz mieć wtedy komputer z dużą pamięcią operacyjną RAM i mocnym procesorem. Zrób standardowe tło pod wszystkie zdjęcia i nazwij je tak, by się odróżniały od pozostałych. Najpierw popróbuj z czarnym tłem. Jak poznasz możliwości swojego edytora graficznego, poekperymentuj z innymi kolorami. Zapisuje obrazki używając łatwo zapamiętywalnych nazw - numer ID lub nazwa muszli z nr. Staraj się ustawiać wielkość obrazka na mniej niż 500x500 pikseli. Jeśli będzie większe, część osób może mieć problemy z jego oglądnięciem (pomijając fakt, że wielkość fizyczna obrazka znacznie wzrośnie).

Jeśli oryginał jest za ciemny lub za brzydki, zrób następne zdjęcie - nie musisz przecież płacić za zrobione zdjęcie laboratorium fotograficznemu. Warto również poznać bliżej środowisko graficzne, w którym pracujesz - na pewno w przyszłości to zaprocentuje. Oprócz wielu przyjemności, jakie niesie edycja zdjęć w edytorze, sprawdzisz jego faktyczne możliwości. Miłej zabawy!

1
IdĹş do gĂłry
Ustaw jako startową Dodaj do ulubionych Polska wersja English version Muszle.net.pl - strona główna